Internet światłowodowy dla firm – dlaczego warto?

Sukces każdego biznesu jest uzależniony od wielu czynników. Najważniejszy z nich to kompetencje przedsiębiorcy oraz zatrudnianych przez niego pracowników, ale nie można zapominać o umiejętnym wykorzystywaniu nowoczesnych technologii. Z tego powodu coraz większa liczba osób prowadzących firmy decyduje się na korzystanie z Internetu światłowodowego. Podpowiadamy, dlaczego warto rozważyć takie rozwiązanie.

Czym jest Internet światłowodowy?

W dzisiejszych czasach światłowody są wykorzystywane na masową skalę, zarówno w firmach, jak i przez osoby prywatne. Zapewniają dostęp do niezwykle szybkiego, a zarazem stabilnego Internetu. Omawiany rodzaj łącza stanowi znacznie wydajniejszą alternatywę dla swojego tradycyjnego, kablowego odpowiednika. W odróżnieniu od zwyczajnych kabli, światłowody posiadają rdzenie wykonywane z włókna szklanego lub innego tworzywa sztucznego, które jest w stanie przewodzić światło. Całość jest otoczona płaszczem oraz kilkoma warstwami ochronnymi. Taka konstrukcja przekłada się na dużą prędkość przepływu danych oraz bardzo wysoką stabilność łącza.

Światłowód dla firm – dlaczego warto?

Duża popularność korzystania z Internetu światłowodowego wynika z wielu czynników. Taki rodzaj łącza wyróżnia się stabilnością, co jest niezwykle ważne w przypadku nowoczesnych firm. Prowadzenie współczesnego biznesu wymaga nieustannego dostępu do sieci. Pracownicy komunikują się przez Internet, wysyłają duże pliki, a także biorą udział w wideokonferencjach. Aby zwiększyć efektywność wyżej wymienionych czynności, należy im zapewnić dostęp do stabilnego łącza. Światłowód jest niewrażliwy na panujące na zewnątrz niekorzystne warunki atmosferyczne. Ponadto, pozwala zachowywać odpowiednią prędkość i stabilność niezależnie od liczby wykorzystywanych urządzeń. Dzięki temu sprawdza się w biurach z dużą liczbą pracowników korzystających z różnego rodzaju sprzętu wymagającego połączenia z siecią. Światłowód minimalizuje ryzyko zrywania połączeń w czasie prowadzenia rozmów wideo oraz niemożności przesyłania plików o dużych rozmiarach. Inne istotne zalety łącza wykorzystującego technologię FTTH to:

  • szybkość – łącze światłowodowe nie ma sobie równych pod względem przepustowości. Może ona wynosić nawet 1000 Mb/s, co pozwala na znacznie efektywniejsze wykonywanie czynności służbowych. Świadomi przedsiębiorcy stawiają na łącza symetryczne. Takie rozwiązanie oznacza równą prędkość pobierania i wysyłania danych.
  • bezawaryjność – opisywany rodzaj łącza zapewnia stały dostęp do sieci, nawet podczas trwania burz, siarczystych mrozów oraz innych niekorzystnych warunków pogodowych.
  • brak limitów – w odróżnieniu od Internetu mobilnego jego światłowodowy odpowiednik nie wiąże się z limitem danych. Dzięki temu użytkownicy mogą przesyłać nieograniczoną ilość danych, nie martwiąc się o utratę lub spowolnienie połączenia.

Niezawodny światłowód od INEA

Przedsiębiorcy chcący zainwestować w Internet światłowodowy powinni zwrócić uwagę na ofertę INEA. Ten doświadczony i uznany dostawca proponuje kilka ciekawych opcji dla firm. Zapewnia dostęp do łącza symetrycznego o różnych prędkościach, aż do 1000 Mb/s. Wybór powinien być uzależniony od potrzeb i skali działalności biznesu. Internet dla firm od INEA to także całodobowe wsparcie techniczne ze strony najwyższej klasy specjalistów. Ponadto, korzystający z niego przedsiębiorcy mogą czuć się bezpieczniejsi, dzięki usłudze ANTY-DDoS. Jest to opcja zapewniająca skuteczną ochronę przed cyberatakami, które mogą prowadzić do przechwycenia lub utraty niezwykle wrażliwych danych.

Internet światłowodowy to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich świadomych przedsiębiorców. Sprawdza się w każdej firmie, niezależnie od jej wielkości. Pozwala na efektywniejsze i bardziej komfortowe wykonywanie wielu czynności służbowych. Światłowód oznacza stabilność, brak limitów transferu danych oraz dużą szybkość ich przesyłania, która może wynosić nawet 1000 Mb/s.

0 komentarzy do “Internet światłowodowy dla firm – dlaczego warto?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *