Najlepsze bazy danych dla firm

Zarządzanie dużym przedsiębiorstwem opierać się będzie na konieczności realizacji wielu obowiązków, w których spory udział będzie mieć także właściwa komunikacja z pracownikami albo pomiędzy pracownikami. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zarządzanie informacjami, które są powszechnie dostępne. Do tego służą bazy danych. Część firm będzie rezygnować z takich ułatwień, ale to poważny błąd nawet jak się okazuje w przypadku niezbyt dużych firm. W końcu nawet wtedy, gdy w grę wchodzi działalność podmiotów, w których pracuje kilku pracowników, to dzięki zestawieniom i klasyfikacjom o wiele łatwiej jest docierać do informacji. Dlatego też warto wiedzieć, z których baz danych tych najbardziej przydatnych można korzystać, aby sobie ułatwić codzienną pracę.

Bazy danych są niezbędne

O tym, że bazy danych są niezbędne wiedzą szczególnie ci właściciele firm, którzy działają na rynku przez wiele lat. W ciągu dłuższego czasu mogą się zgromadzić rzeczywiście spore ilości informacji. Jest to bardzo ważne i cenne źródło informacji, ponieważ będzie dotyczyć klientów albo kontrahentów. Poza tym może chodzić także o ilość i typy transakcji oraz terminowość. Wiele jest najróżniejszych szczegółów, które mogą być ważne w momencie, gdy będziemy chcieli przygotować umowy albo inne dokumenty. Takie możliwości dają programy służące do zarządzania danymi. Można tam wprowadzać i zmieniać rekordy albo tworzyć całe aplikacje i algorytmy.

Najlepsze bazy danych dzięki Microsoft Access?

Jednym z obecnie najbardziej chyba wykorzystywanych i najbardziej popularniejszych systemów, które porządkują informacje, jest Microsoft Access. To opcja dla użytkowników bardzo wymagających. Możemy tu sortować sobie rejestry odnoszące się do klientów albo sprzedaży, ale dodatkowo można również tworzyć osobne aplikacje, które służą do zarządzania plikami firmy. Program sprawdzi się zarówno w przypadku wymagających jak też tych z nas, którzy potrzebują po prostu interaktywnej bazy danych.

W GS-Base można przechowywać także dźwięki

Ciekawą propozycją jest także GS-Base. Program pozwala przechowywać informacje tekstowe, zdjęcia lub piosenki w formacie MP3. Znajdziemy tu zaawansowane opcje takie jak generowanie albo drukowanie różnego rodzaju etykiet i formularzy, albo raportów. Dostępny jest tu również moduł szyfrowania informacji AutoSave i generator haseł.

Baza danych Oracle Database

Przydatnym programem może też Oracle Database. Użytkownik dysponuje tu wewnętrznym językiem, którym można tworzyć procedury składowane PL/SQL. Dodatkową zaletą jest to, że informacje można przechowywać lokalnie, ale również chmurze, czy też w obydwu miejscach jednocześnie.

Pipedrive dla sprzedawców

Rekomendowanym przez specjalistów oprogramowaniem jest także Pipedrive. To program dekowany dla sprzedawców i przez samych sprzedawców zaprojektowany. To dobre narzędzie CRM z możliwością zarządzania ofertami, leadami i harmonogramami. Baza danych zapewnia także synchronizację e-maili oraz ich masowe wysyłanie. Zaletą jest dostęp do programu wdrożeniowego i telefoniczne wsparcie.

 

Autor: Borys Krawczyk

0 komentarzy do “Najlepsze bazy danych dla firm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *